ANKARA HABERLERİ

Sahne solo dansçıların

Hürriyet Haber
24.06.2019 - 15:37Son Güncelleme :

Çağdaş dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan Uluslararası Solo Çağdaş Dans Festivali bu yıl ikinci kez 28, 29 ve 30 Haziran tarihlerinde Cermodern açık hava sahnesinde gerçekleştirilecek.

Hürriyet Haber

CERMODERN tarafından yürütülen programın danışma ekibi bu alanda öncü çalışmalar yapan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşuyor. Festival, 3 gün boyunca ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları, sergi ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunuyor. Fransa, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, İsviçre, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Litvanya, Tayvan, Macaristan, Polonya, İspanya, Gine, İsrail ve Türkiye’den 20 solo dans sanatçısı festivale katılıyor. Bu yıl, Torino’da gerçekleştirilen Solocoreografico Dans Festivali’yle kurumsal işbirliğine giden SoloDans Ankara, önümüzdeki yıl içerisinde yeni katılımlarla bir sanatçı paylaşım platformu oluşturmayı hedefliyor. Festivalin workshop çalışmaları yarından itibaren başlıyor. Çalışmalar kapsamında Alman koreograf Ruber Reniers, İsrailli dansçı Eldad Ben, Türkiye’den Galip Emre, İtalya’dan Raffaele Irace katılımcılara eğitimler verecek. Festivalin açılışı ise 28 Haziran Cuma günü yapılacak.

Sahne solo dansçıların

FESTİVAL PROGRAMI:

28 Haziran Cuma: Ruben Reniers (Almanya), Laurence Yadi (İsviçre), Djouma Djoumessy Kagbadouno (Gine), Beril Baştürk (Türkiye), Kristyna Nemeckova (Çek Cumhuriyeti), Özgür Adam İnanç (Türkiye), Luca Kansco (Macaristan), Camilla Schielin (Avusturya), Francesca Bedin (İtalya).

29 Haziran Cumartesi: Clémence Juglet (Fransa), Alona Burlakova (Ukrayna), Gülnara Golovina (Türkiye), Marta Kosieradzka (Polonya), Galip Emre (Türkiye), Lynn Dichon (İsrail), Arturo Franc Vargas (İspanya), Priscilla Pizziol (İtalya), Ruben Reniers.

30 Haziran Pazar: Chen-Jung Kuo (Tayvan), Deniz van Gennip (Türkiye), Anastasiia Rembetska (Ukrayna), Sercenk Yücel (Türkiye), Eldad Ben-Sasson (İsrail), Deniz Alp (Türkiye), Lukas Karvelis (Litvanya), Ashley Menestrina (ABD).

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sahne solo dansçıların hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Haziran 2019 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sahne solo dansçıların haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Eylül 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:04
 • Güneş
  06:28
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı