ANKARA HABERLERİ

Sağanak yağış trafiği tıkadı

Mert Gökhan KOÇ
07.02.2019 - 09:22Son Güncelleme :

Dün sabah saatlerinde Ankara’da etkisi gösteren sağanak yağış trafiği de olumsuz etkiledi.

Mert Gökhan KOÇ

Şehrin önemli ana arterlerinden Dumlupınar Bulvarı’nda da (Eskişehir Yolu) trafik yoğunluğu yaşandı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu yolda zaman zaman hem şehir merkezi hem de Eskişehir yönünde trafik durma noktasına geldi. Sıkışık trafikte ambulanslar da ilerlemekte güçlük çekti.

ARAÇ SAYISINDA İKİNCİ SIRADAYIZ

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye trafiğindeki taşıt sayısı son 10 yılda yüzde 60 artış gösterdi. Trafiğe kayıtlı araç sayısının geçen yıl itibarıyla 22.9 milyona ulaştığı Türkiye’de yaklaşık 4 kişiye bir araç, 7 kişiye bir otomobil düşüyor. Araç sayısına bakıldığında Ankara, toplamda 1 milyon 974 bin 577 taşıtla motorlu kara taşıtlarının en çok olduğu ikinci il oldu. Ankara’da 2.8 kişiye bir araç düştüğü belirlendi. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağanak yağış trafiği tıkadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağanak yağış trafiği tıkadı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı