ANKARA HABERLERİ

Saat 23.00’te ışıklar söndü müzik sustu

Doğa TERZİ
08.07.2018 - 15:08Son Güncelleme :

Çankaya’da yer alan işletmeler, çocuk istismarı ve cinayetlerine dikkat çekmek için temmuz ayı boyunca her cumartesi saat 23.00’te iki dakika boyunca ışıkları söndürüp müziğin sesini kısacak.

Doğa TERZİ

Eylül Yağlıkara ve Leyla Aydemir’in hayatını kaybetmesinin ardından çocukların başına gelen olaylara ilişkin farkındalık yaratmak isteyen Çankayalı işletmeciler, ‘Çocuk Yoksa Işık Yok’ sloganlı farkındalık çalışmasının simgesini mavi kurdele olarak belirledi. Çankaya İşletmeciler Derneği’nin öncülüğünde başlatılan çalışma kapsamında mekanlardaki tüm çalışanlar bileklerine mavi kurdeleler takıyor. Aynı zamanda müşterilere de mavi kurdele hediye edilerek çalışma hakkında bilgi sunuluyor. Saat 23.00 olduğunda ise müziğe iki dakika veriliyor, eş zamanlı olarak mekanın ışıkları söndürülüyor.

HAYATLARI KARARIYOR

Farkındalık hareketi hakkında bilgi veren işletmeci Haluk Özsat, “Bu tarz cinsel ve fiziksel istismar olayları çocuklarımızın hayatını karartıyor ve seslerini ellerinden alıyor, biz çocuklarımızın kısılan seslerine ve karartılan hayatlarına karşı toplumda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Toplumumuz bu tarz olayların yaşanmasına alışmamalı, gösterilebilen en sağduyulu tepkileri göstermeli” dedi. Sosyal medyada #cocukyoksaisikyok etiketi ile destek toplayan Çankayalı esnafın farkındalık çalışması temmuz ayı boyunca devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Saat 23.00’te ışıklar söndü müzik sustu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2018 tarihinde saat 15 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saat 23.00’te ışıklar söndü müzik sustu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Temmuz 2018, Pazartesi
 • İmsak
  03:29
 • Guneş
  05:21
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:56
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:11
Sayfa Başı