ANKARA HABERLERİ

Robotlar ODTÜ’de buluşuyor

Hürriyet Haber
22.02.2019 - 14:03Son Güncelleme :

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası ODTÜ Robot Günleri kapsamında farklı kategorilerde 571 robot yarışacak.

Hürriyet Haber

Türkiye’de robotiği sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen etkinlik, bugün ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında, “çizgi izleyen”, “arama ve kurtarma”, “çöp toplayan”, “labirent çözen”, “otonom insansız hava aracı” ve “inovasyon” kategorilerinde yurt içinden ve dışından toplam 571 robot hünerlerini sergileyecek. Robot teknolojisinin daha yakından tanıtılmasının hedeflendiği etkinlikte ziyaretçiler, robotların işlevleri ve kullanım alanları hakkında bilgi edinme fırsatı da bulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Robotlar ODTÜ’de buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Şubat 2019 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Robotlar ODTÜ’de buluşuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı