ANKARA HABERLERİ

Renkler gecesi

Hürriyet Haber
04.02.2019 - 13:55Son Güncelleme :

Türkiye’nin en köklü ve en eski halk dansları topluluklarından birisi olan Çankaya Belediyesi Hoy-Tur Halk Dansları Topluluğu, ‘Renkler Gecesi’ gösterisiyle MEB Şura Salonu’nda sahne aldı.

Hürriyet Haber

Hoy-Tur, Anadolu kültürlerinden esintiler sunduğu danslarıyla izleyenleri büyüledi. Yıldızlar, gençler ve yetişkinler kategorisinde olmak üzere 210 dansçının sahne aldığı gösteriyi, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de izledi. Başkan Taşdelen, “Bu gösteri Anadolu kültürü işte. Hacı Bektaşlardan, Nazımlardan Mustafa Kemallerden beslenen kültür” diye konuştu. Beş kıtada gösteriler sunarak birçok festivale ve çok sayıda temsile imza atan topluluk, 9 yaşından 50 yaşına kadar yüzlerce dansçıyı bünyesinde barındırıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Renkler gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2019 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Renkler gecesi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı