ANKARA HABERLERİ

Rehber köpekler onların gözleri

Ayşe ŞENSOY BOZTEPE/AA
26.02.2019 - 15:04Son Güncelleme :

Görme engellilerin toplumsal yaşamda daha fazla yer edinmelerine yardımcı olmak için çalışmalar yürüten Rehber Köpekler Derneği, rehber köpeklerle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla ‘Çay Saati’ adlı bir etkinlik düzenledi.

Ayşe ŞENSOY BOZTEPE/AA

Rehber köpeklerin sağladığı kolaylıkların anlatıldığı etkinliğe, rehber köpekler ‘Kara’, ‘Bobby’ ve ‘Bella’ da katıldı.
Dernek Başkanı Nurdeniz Tunçer, “Size ihtiyacımız var çünkü dışarı çıkmak istiyoruz. 756 bin görme engelli var. Daha sosyal olmak istiyoruz” dedi. Hakkari’de mayın patlaması sonucu görme yetisini ve sağ elini kaybeden gazi Hasan Arısoy da rehber köpeği ‘Bobby’ ile etkinliğe katıldı. Bobby’nin, 8 aydır kendisi ile beraber yürüdüğünü aktaran Arısoy, “Bana ‘kahraman’ diyorlar. Benim kahramanlarım, Rehber Köpekler Derneği’nde çalışan tüm gönüllülerdir” ifadesini kullandı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Rehber köpekler onların gözleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rehber köpekler onların gözleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı