ANKARA HABERLERİ

Pistin yıldızı Esra

Hürriyet Haber
18.06.2018 - 16:15Son Güncelleme :

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun dünya şampiyonu mental atleti Esra Bayrak, “Ay-yıldızlı bayrağı göklere çıkarmak çok güzel bir duygu” dedi.

Hürriyet Haber

Çeşitli kategorilerde dünya şampiyonlukları bulunan Bayrak, haftada 6 gün ve ortalama 4 saat çalıştığını vurguladı.
Spor yapmanın çok güzel bir duygu olduğunu dile getiren mental milli atlet, desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.
Herkese spor yapmasını tavsiye eden Bayrak, şöyle konuştu:
“Kapı arkasında kalan çocukların oradan çıkmasını isterim. 4,5 senedir spor yapıyorum. Spor benim için çok şey ifade ediyor. Kısa sürede dünya şampiyonlukları kazandım. Ay-yıldızlı bayrağı göklere çıkarmak çok güzel bir duygu.”
Hedef Tokyo 2020
Mental milli atlet Esra Bayrak, 60 metre, 100 metre, 200 metre ve uzun atlama kategorilerinde yarıştığını ancak kendisinin uzun atlamada daha başarılı olduğunu dile getirdi.
Londra’da uzun atlamada ilk dörde girdiğini hatırlatan Bayrak, “İsviçre’de gençlerde dünya şampiyonu oldum. Fransa’da da 60 metrede dünya şampiyonluğunu kazandım. Roma’da gençler uzun atlamada dünya şampiyonluğuna ulaştım. Hedefim 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pistin yıldızı Esra hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Haziran 2018 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pistin yıldızı Esra haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı