ANKARA HABERLERİ

Pet şişeyi getir bez çantayı götür

Murat YILMAZ
21.12.2018 - 12:48Son Güncelleme :

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı, ‘sıfır atık’ projesi kapsamında plastik poşetlerin çevreye verdiği zararın önüne geçilmesini amaçlayan bir kampanya başlattı. İl Başkanlığı binasında mini dikiş atölyesi kuran gençler, atölyede ve evlerinde bir ay boyunda üç bin bez torba üretecek.

Murat YILMAZ

Düzenledikleri kampanya kapsamında da üç pet şişe getirene bir bez çanta hediye edecek. AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir kampanya ile ilgili şu bilgileri verdi:

TEMİZ ÇEVRE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

“Bizler çevremizi en büyük emanet olarak görüyoruz. Dünya sadece biz insanlar için değil, hayvan dostlarımız ve bitkiler için de. Bu bilinçle daha temiz bir çevre için çalışıyoruz. Arkadaşlarımız emek vererek binlerce bez çanta üretecek ve bunları Ankaralı hemşehrilerimize dağıtacağız. Bez çanta kullanımının ekolojik sisteme olduğu kadar ülkemizin ekonomisine de önemli katkıları olacak. Temiz bir dünya ve sağlıklı nesiller için AK Gençlik Ankara, dikiş makinesinin başına geçti.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pet şişeyi getir bez çantayı götür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Aralık 2018 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pet şişeyi getir bez çantayı götür haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı