ANKARA HABERLERİ

Pembe Köşk’ün son büstü

Hürriyet Haber
28.02.2019 - 14:05Son Güncelleme :

Pietro Canonica, Heinrich Krippel, Sabiha Bengütaş ve Metin Yurdanur gibi önemli sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Pembe Köşk’ün koleksiyonuna bir büst daha katıldı.

Hürriyet Haber

Ünlü Heykeltıraş Aslan Başpınar, yaptığı Özden Toker büstünü, Köşk’te İnönü Vakfı Başkanı Toker’e teslim etti. Büstü teslim alan Toker, “İlk defa kendimi büst halinde görünce duygulandım. Hemen gözlüklerimi, küpelerimi, gülümseyişimi yakaladım. Eserinin Pembe Köşk’te ailemizin arasına katılmasından büyük mutluluk duydum. Kendisine candan teşekkür ederim” dedi. Başpınar da, “Çocuklara Cumhuriyet’i ve Kurtuluş Savaşı’nı anlatmasını dinleyince duygulandım, hemen yapamaya karar verdim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pembe Köşk’ün son büstü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2019 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pembe Köşk’ün son büstü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı