ANKARA HABERLERİ

Özveren Parkı'nda ağaç tedirginliği

Hürriyet Haber
18.03.2018 - 14:07Son Güncelleme :

* Özveren Parkı’nı gören evimi (Özveren Caddesi ile Necatibey Caddesi arasında) 15 sene önce bol ağaçlı park manzarası için aldım. Parka, trafo yapılmadan önce beş ulu çınar ve dört çam ağacı kesildi. Bu katliamdır. Çankaya Belediyesi yeniden ağaç dikmek için üç kişi gönderdi. Baktılar, söz verdiler ancak dikimi gerçekleştirmediler.

Hürriyet Haber

SÖKECEKLER DİYE KORKUYORUM

Ben de ücretini ve dikimini bizzat kendim karşılayarak kesilen ağaçların yerine üç çam ağacı diktirdim. Çankaya Belediyesi üniformalı kişi bugün(cumartesi) sabah, benim diktirdiğim üç çam ağacını fotoğraflıyordu. Sanırım yine sökecekler. Maddi, manevi yoruldum uğraşmaktan. Çok endişeliyim. Başkent’teki bu ağaç düşmanlığı nedir anlayamadım.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

CADDEKONDU KALDIRILSIN

* Servi Sokak ile Aydoğmuş Sokak kavşağında, yol üstüne yapılan bu bina, trafik kazalarına sebep olmaktadır.

Dönüşte sürücülerin görüşünü yok etmiştir. İmar planına ve mantığa uygun olmayan Ön Cebeci Mahallesi’ndeki bu caddekondu acilen kaldırılmalıdır.

TELEFON ÇEKMİYOR

* Mamak Kıbrıs Mahallesi’nde oturuyorum. Yaklaşık bir senedir cep telefonları ve mobil internet, mahallenin genelinde kullanılamıyor. Telefon çekmiyor, konuşulmuyor. Buradaki baz istasyonu söküldü ve yenisi yapılmıyor ya da bazı vatandaşlar engelliyor. Defalarca muhtara, belediyeye, kaymakamlığa sözlü şikâyette bulunduk. BiMER’e ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) yazıldı ama bir sonuç alamadık.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

RESTORANLARA DA DÖNÜŞÜM GELECEK Mİ?

* Çukurambar’daki büyük restoranların arkasındaki kaçak ek yapılar ve gecekondular da kentsel dönüşüme girecek mi?

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

AFRİKA KÖYÜ MANZARASI

* Burası Çukurambar’da Muhsin Yazıcıoğlu ile Ufuk Üniversitesi caddelerinin kesiştiği kavşak. Eski gecekondular yıkılmış, şehrin göbeğinde Afrika köylerinde görünmeyecek bir manzara var. Çok rahatsız edici.

Ayhan BİLGİN

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

HEM ÇÖKTÜ HEM YÜKSELDİ

* Yaşamkent 3158. Cadde’deki kavşakta hem tümsek oluştu hem de çöktü. Mektebim Koleji’nin hemen yanında yer alıyor. Hemen yanından da EGO hattı geçiyor. Okul servislerinin de üzerinden birçok kez geçtiği aşikâr. Kısacası çok işlek bir yerde bulunup birçok kişi için trafik güvenliği açısından tehlike oluşturuyor.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

BU KALDIRIMLARDAN UTANIYORUZ

* Çankaya Caddesi’nde Başbakanlık Köşkü’nden sonraki kaldırımların halinden insan gerçekten utanıyor. Bu kaldırımlar ayrıca tuzak gibi.

ÇARŞIMIZ DÖKÜLÜYOR

* Ümitköy Site Çarşısı, 40 yıllık Ümitköy’ün ilk çarşısıdır. Çarşımızın yarısı site yönetimine, diğer yarısı şahıslara aittir. Çarşımızın artık dayanamayan sıvaları insanların başına düşüyor ve yaralanmalar oluyor. Tadilat gerekmesine rağmen site yönetimince yaptırılmadı. Çarşı esnafı zor durumda bırakıldı. Çarşımıza müşteri giremez oldu.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

BULVAR BİTTİ UYARISI DURUYOR

* Batıkent’te Batı Bulvarı biteli üç yıl oldu ancak bu uyarı levhası halen burada. Yeni yapılan Nevadium İnşaatı karşısında duruyor.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

KAZIYI AÇIK BIRAKIP GİTTİLER

* Emek 4. Cadde’de elektrik arızası nedeniyle Başkent EDAŞ kazı yaptı ve kazdıkları yeri kapatmadan gittiler. Kablolar açıkta, tam bir rezalet.

Özveren Parkında ağaç tedirginliği

ASANSÖR ÇALIŞMIYOR

* Hacettepe Hastanesi ile İbn-i Sina Hastanesi arasındaki yaya üst geçidindeki asansör çalışmıyor.

Recai ERTUĞRUL

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Özveren Parkı'nda ağaç tedirginliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Mart 2018 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özveren Parkı'nda ağaç tedirginliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı