ANKARA HABERLERİ

Özdebir: Kısa çalışma ödeneği yeniden hayata geçirilsin

AA
27.09.2018 - 10:02Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, çeşitli nedenlerle belli bir süre çalışamayan sigortalılara, çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan ‘kısa çalışma ödeneği’ uygulamasına yeniden işlerlik kazandırılması gerektiğini söyledi.

AA

Kısa çalışma ödeneğinin geçmişte de başvurulan bir yöntem olduğunun altını çizen Özdebir, uygulamanın yeniden hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Özdebir özetle şunları kaydetti:

BİR ELEMAN KOLAY YETİŞMİYOR

“Firmalar şu an bazı çalışanlarına 2019’un izinlerini bile kullandırıyor. Bir eleman kolay yetişmiyor. Bir kişiyi işten çıkardığınız zaman yeniden aynı kalitede eleman bulmak zor. İçinde bulunduğumuz dönemde üreticinin satamadığı bir malı imal etmesinin, masrafa girmesinin anlamı yok. İlla ki piyasalar dengeye oturacak ve hayat normale dönecek, o zaman bu elemanlara ihtiyacımız olacak. Geçmiş dönemde kısa çalışma süresinin belirlenmesi Bakanlar Kurulu’nun yetkisindeydi. Bugün ise uygulama Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle hayata geçirilebilir.” 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Özdebir: Kısa çalışma ödeneği yeniden hayata geçirilsin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2018 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özdebir: Kısa çalışma ödeneği yeniden hayata geçirilsin haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:24
 • Guneş
  06:46
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:25
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı