ANKARA HABERLERİ

Oyuncak müzesi büyük ilgi görüyor

Nursima ÖZONUR-Muhammet BAYRAM/DHA
22.12.2018 - 14:45Son Güncelleme :

Çamlıdere’de belediyenin 1 yıl önce tren vagonu şeklinde yaptırdığı oyuncak müzesi, ilgi görüyor. 

Nursima ÖZONUR-Muhammet BAYRAM/DHA

'Çuf Çuf Oyuncak Müzesi'nde yaklaşık 3 bin oyuncak sergileniyor. Yaklaşık 50 metre uzunluğundaki vagon müzede, 200 yıllık antika oyuncaklardan, günümüze kadar çeşit çeşit oyuncak yer alıyor. Türk sinemasının önemli isimleri Şener Şen'in makinist, Kemal Sunal'ın kompartıman görevlisi olduğu maketlerin karşıladığı müzeye, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor.

BAŞKANIN OYUNCAKLARI DA MÜZEDE

Müzedeki oyuncakların hepsinin çalıştığını, düzenli olarak bakım ve temizliklerinin yapıldığını kaydeden Çamlıdere Belediye Başkanı Başkanı Caner Can, “6 yaşındayken oynadığım kamyonu oyuncak müzesinde sergiliyorum. 1962 yılında kullandığım beslenme çantam da bu müzede. Türkiye olarak bizim hedeflerimiz var. Çocuklarımıza hedefimizi gerçekleştirecek oyuncaklar yapalım. Onlarla büyüsünler, onlarla ilgili olan masalları okusunlar. Bir çocuğu alalım 3 yaşından olgunlaşana kadar kitap ve oyuncaklarla hayat doğrultusunda büyütelim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Oyuncak müzesi büyük ilgi görüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Oyuncak müzesi büyük ilgi görüyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı