ANKARA HABERLERİ

Şehir magandaları oyun parkını yaktı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
30.05.2018 - 15:16Son Güncelleme :

Şehir magandalarının son hedefi Mamak’taki bir çocuk parkı oldu. Gazi Mehmet Kozan Parkı’ndaki oyun grupları kimliği belirsiz kişilerce ateşe verilirken Çevre sakinleri madde bağımlılarının parkı mesken edindiğine dikkat çekerek polisin önlem almasını istedi.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Mamak Yeşilbayır Mahallesi Sağduyu Caddesi üzerindeki Gazi Mehmet Kozan Parkı’nı mesken edinen şehir magandaları, geçtiğimiz pazartesi gecesi çocuk oyun gruplarını ateşe verdi. Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevlere teslim olan plastik kaydırak salıncakları söndürdü. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, olaya karışan kişileri tespit etmek için araştırma başlattı. Park görevlisi Volkan Özkan, havanın karardığı saatlerde alkol ve madde bağımlılarının parkı işgal ettiğine dikkat çekerek, “Gece parktan ayrılıyoruz, gündüz geldiğimizde her yerin alkol şişeleri ve uyuşturucu düzenekleriyle dolu olduğunu görüyoruz” dedi. Özkan şunları söyledi:

MADDE ETKİSİYLE EĞLENCE

“Magandalar park içerisinde alkol alıp uyuşturcu madde kullanarak alem yapıyor. Gece bekleyen bir görevli yok. Olsa da bunlara polisten başkası müdahale edemez. Pazartesi gecesi de aldıkları maddenin de etkisiyle eğlence olarak çocuk oyun gruplarını yakmışlar herhalde. Çevre sakinleri görüp itfaiyeye haber vermese daha büyük bir yangın çıkabilirdi.”

GÜNDÜZ ÇOCUKLAR GECE BAĞIMLILAR

Çevre sakinleri de park çevresinde güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Gündüzleri çocuklarımızla geldiğimiz park, havanın karardığı saatlerde madde bağımlılarının meskenine dönüşüyor. Akşam olduğunda parka gelmeye korkar olduk. Son olarak parktaki oyun alanlarını da yaktılar. Burada bir güvenlik zafiyeti olduğu ortada. Polisten bölgedeki tedbirlerini artırmasını bekliyoruz.”

BELEDİYEDEN 'YENİLENECEK’ AÇIKLAMASI

Şehir magandalarının yakarak zarar verdikleri çocuk parkının kendilerinin sorumluluk alanında bulunduğu belirten Mamak Belediyesi yetkilileri, alevlere teslim olan oyun gruplarının yenilenerek kullanılabilir hale getirileceği bilgisini verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Şehir magandaları oyun parkını yaktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mayıs 2018 tarihinde saat 15 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehir magandaları oyun parkını yaktı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı