ANKARA HABERLERİ

Otizmli çocuklarımız topluma kazandırılsın

Merve YILDIZALP/AA
01.12.2018 - 15:45Son Güncelleme :

İlgi Otizm Derneği Başkanı Nejla Arslankurt, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Otizm Eylem Planı’na ilişkin süreçlerin tamamlanamamasının topluma, ailelere, otizmli bireylere bazı kayıplar getirdiğini söyledi.

Merve YILDIZALP/AA

Arslankurt, “Tek isteğimiz otizmli çocukların bir an önce topluma kazandırılması. Kendilerine yetebilecek hale getirmeliyiz. Bütün bunların hepsinin cevabı Otizm Eylem Planı’nda var. Bu planın ciddiyetle ele alınıp, tüm aşamalarının gerçekleştirilmesini talep ediyoruz” dedi. Arslankurt özetle şunları söyledi:

İSTİHDAMI SAĞLANMALI

“Devlet, eğitim merkezlerinde otizmli çocuklara haftada birkaç saatlik eğitim hakkı veriyor. Sizin çocuğunuz dünyanın en üstün zekalı çocuğu olsa bile bu kadar sürede hiçbir yere gelemez. Bu çocuklar her gün 2 saat özel eğitimle desteklenmeli. Ev ortamlarında çocuğa ve aileye eğitim desteği sağlanmalı ve akranlarıyla aynı ortamda öğretim almalı. Otizmli çocukların istihdamının sağlanması gerekiyor. Bu çocuklar birçok alanda çalışabilir, başarılı oldukları alanlar çok fazla. Ayrıca çocuklarımızın biz öldükten sonra ne olacağı konusunda kaygılarımız var.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Otizmli çocuklarımız topluma kazandırılsın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Aralık 2018 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Otizmli çocuklarımız topluma kazandırılsın haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı