ANKARA HABERLERİ

Organik lezzetler beğeniye sunuldu

Haşim KILIÇ
28.02.2019 - 13:59Son Güncelleme :

Almanya Büyükelçiliği, organik gıdaların önemine dikkat çekmek için organik tarım ürünlerinden hazırlanan yemeklerin sunulduğu bir gala yemeği düzenledi.

Haşim KILIÇ

Hilton Otel’de 130 davetlinin katılımıyla gerçekleşen gala yemeğinde çok sayıda büyükelçi, sektör temsilcileri ve diplomasi camiasından isimler yer aldı. Yemeğin ev sahipliğini Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ile Tarım ve Gıda Ataşesi Peter Bohlen üstlendi. Yemekte katılımcılara şef Andreas Scheuregger’ın Türkiye’de yetişen organik ürünlerle yaptığı bir menü sunuldu.

DOĞAL ÜRÜNLERE DÖNÜŞ HIZ KAZANIYOR

Büyükelçi Martin Erdmann, sürdürülebilirlik açısından tarımın önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak, tarımın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Erdmann “Organik ürünlere baktığımızda Almanya’da ve diğer ülkelerde giderek önem kazanan bir konu olduğunu görüyoruz. Doğaya ve doğal ürünlere geri dönüş giderek daha fazla önem kazanıyor” diye konuştu. Tarım ve Gıda Ataşesi Peter Bohlen de ekolojik üretime destek amacıyla gala yemeğini organik ürün konseptiyle düzenlediklerini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Organik lezzetler beğeniye sunuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2019 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Organik lezzetler beğeniye sunuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı