ANKARA HABERLERİ

Onur ödülleri belli oldu

Hürriyet Haber
10.01.2019 - 14:27Son Güncelleme :

Bu yıl 30.’su düzenlenecek Ankara Uluslararası Film Festivali’nin bu yılki onur ödüllerine Kadir İnanır, Nazlı Eray ve Gülse Birsel layık görüldü. Ödüller, 18 Nisan’da MEB Şura Salonu’nda yapılacak açılış töreniyle sahiplerine verilecek.

Hürriyet Haber

Festivali düzenleyen Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı’nın “Aziz Nesin Emek”, “Sanat Çınarı” ve “Kitle İletişim” alanlarında 3 farklı kategoride verdiği ödüllerin bu yılki sahipleri belli oldu. Aziz Nesin Emek Ödülü’ne Kadir İnanır, Sanat Çınarı Ödülü’ne Nazlı Eray, Kitle İletişim Ödülü’ne ise Gülse Birsel layık görüldü. Vakfın Başkanı İrfan Demirkol, Kadir İnanır’ın sinema kariyerine 1970’te başladığını ve sayısız ödül alan sanatçının yıllar içinde bir ikona dönüştüğünü belirtti. 

ANKARA’YA DEĞEN İSİMLER

Sanat Çınarı Ödülü’nün sahibini, Ankara’da doğmuş ya da sanat yolculuğunu Ankara’da yapmış isimler arasından belirlediklerini aktaran Demirkol, bu yıl bu ödülün Ankara’da doğan ve bu kentin hikâyelerini yazan Nazlı Eray’a verilmesinin uygun görüldüğünü aktardı. Demirkol, Kitle İletişim Ödülü’nün ise sinemayı kitlelere sevdiren kişilere verildiğini anımsatarak bu yıl ödüle Gülse Birsel’in layık görüldüğünü belirtti.

ÖDÜL TÖRENİ 18 NİSAN’DA

Ankara Uluslararası Film Festivali Başkanı Ümit Sezgin de festivalin 30’uncu yılına ulaşmasından duydukları mutluluğu aktardı. Festivalin açılışının, 18 Nisan’da MEB Şura Salonu’nda düzenlenecek törenle yapılacağını belirten Sezgin, Onur Ödüllerinin bu törende sahiplerine sunulacağını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Onur ödülleri belli oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ocak 2019 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Onur ödülleri belli oldu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı