ANKARA HABERLERİ

Önceliğimiz kaliteli sağlık hizmeti

Hürriyet Haber
09.11.2019 - 14:42 |Son Güncelleme :

Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatları için yaptığı ‘belli bir katsayıya bağlanarak güncel tutulması gerekiyor’ açıklamasını desteklediklerini belirtti. Hepimizin önceliği kaliteli sağlık hizmetinin sürdürülebilir olması diyen Demir özetle şunları kaydetti:

Hürriyet Haber

"SUT’ta yapılacak değişiklik için birlikte çalışma yapacağı bildirilen Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte sürece dahil olabilirsek daha yararlı sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. SUT fiyatlarının en azından ilaç sektöründe olduğu gibi döviz kurundaki değişikliklerin yansıtılabildiği bir düzenlemeye tabi tutulması gerekmektedir. Yatırımların önünün açılabilmesi için tıbbi cihaz alanında ekonomideki değişikliklere ve klinik alandaki gelişimlere paralel güncellenebilen, şeffaf ve öngörülebilir bir geri ödeme sistemine ihtiyaç vardır. Sağlık hizmeti sunumu bütünleşik bir sistem olduğu için tüm yönleri ile ele alınması gerekir. Vatandaşın sağlık hizmetine, ilaca ve tıbbi cihaza erişiminin kolay ve sürdürülebilir olması için bütün paydaşlarla birlikte adımlar atmamız son derece önemli.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Önceliğimiz kaliteli sağlık hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Kasım 2019 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Önceliğimiz kaliteli sağlık hizmeti haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Kasım 2019, Cuma
 • İmsak
  06:06
 • Güneş
  07:34
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı