ANKARA HABERLERİ

Önceliğim Yamaçevler

Murat YILMAZ Fotoğraflar: Oğuz DEMİR
26.02.2019 - 09:01Son Güncelleme :

*Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçesinde 3’üncü kez aday olmasının en önemli nedeninin ‘Yamaçevler Projesi’ olduğunu belirterek, “Bu proje bittiğinde ‘Türkiye’de kentsel dönüşüm nasıl olur’un örneği olacak” dedi.

Murat YILMAZ Fotoğraflar: Oğuz DEMİR

Seçim kampanyasının başladığı günden itibaren makam aracını belediye garajına çektirdiğini kaydeden Yaşar, “Kamu kaynaklarını kullanarak yapılan seçim kampanyası bu ülkede siyasetçilere hayır getirmez” ifadesini kullandı. Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret eden Yaşar, özetle şunları söyledi: “2014’te Yenimahalle’ye ihanet edenler bir gece yarısı önerge ile Çayyolu bölgesini kopardılar. 2009’da yüzde 41, Çayyolu’nu ayırdıktan sonra 2014’te yüzde 51 aldım. Siyaseti belediyenin içine sokmadım. Yenimahalle’de bir konsensüs sağladım. Geldiğimde yüzde 28 idi, şu anda Ankara ticaretinin yüzde 41’i burada. Yenimahalle’de yaşam, sanat, kültür, spor var. Mahalleli duygusu var. Yenimahalle 10 yılda çok büyük değer kazandı. 2009’da Yenimahalle konuşulmuyordu. Bugün Yenimahalle Türkiye’de konuşuluyor.

ÇALIŞANLARIMIN EMEĞİNİ YEDİRTMEM

‘Yenimahalle’yi değiştireceğiz’ diyorlar. Neyini değiştireceksiniz Yenimahalle’nin. Yenimahalle’den evini iş yerini satıp Altındağ’a giden vatandaş var mı? Ama Altındağ’dan her gün evini satıp Yenimahalle’ye taşınan vatandaşlarım var. Siyaset bu kadar yalana dayanmaz. Bu ülkeye kim çivi çakıyorsa herkesten Allah razı olsun. ‘Ben yaptım o yapmadı, ben Yenimahalle’yi değiştirmeye geliyorum’ dersen ben Fethi Yaşar olarak olgunlukla karşılarım. Ama çalışanlarımın alın terini, emeğini onlara yedirtmem.”

BİRİNCİ NEDENİ YAMAÇEVLER PROJESİ

Yenimahalle’nin sorunu bitti demiyorum. Şehir çocuk gibi bugün başka sorunları oluyor yarın başka sorunları. Üçüncü dönemi kabul etmemin en önemli nedeni; Yamaçevler Projesi. Sayın Cumhurbaşkanımıza da çıktım. Bakanlar Kurulu’ndan yetkiyi aldık. Bin 650 gecekondudan 700’ünü yıktık. 900 civarında kaldı, yıkıyoruz. Herkesi ev sahibi yapacak proje hazırladık. Bu proje bittiğinde ‘Türkiye’de kentsel dönüşüm nasıl olur’un örneği olacak. Bu sene içerisinde bitirip, Yenimahalle’de gecekonduyu tarihe gömmek istiyorum.

DEVLETİN ARABASINI GARAJA ÇEKTİM

Seçim kampanyasına başlamasının ardından makam aracını kullanmadığını belirten Yaşar, “Gördüğüm kadarıyla Yenimahalle kararını vermiş. Çok ciddi bir rakamla alacağım. Bütün anketler onu gösteriyor. Yenimahalleli vicdanlıdır. Kendisine hizmet edene, kendisi gibi yaşayana sandıkta sahip çıkacaktır. Yenimahalle’de görünen Büyükşehir’de de Mansur Bey çok ciddi önde. Geçen sefer benim kadar oy aldı. Yenimahalle’de ciddi bir oy alacağını görüyorum. Kamu kaynaklarını kullanarak yapılan seçim kampanyası bu ülkede siyasetçilere hayır getirmez. Bunu ben de yapmamalıyım onlar da yapmamalı. Kampanyaya başladığım gün devletin arabasını garaja çektim. Arkamdaki arabalar da kendi tuttuğumuz, parasını kendi ödediğimiz arabalar. Benzini de kendim alıyorum” dedi.

Önceliğim Yamaçevler

Fethi Yaşar, Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Önceliğim Yamaçevler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde saat 09 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Önceliğim Yamaçevler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı