ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Haber
10.05.2019 - 09:50Son Güncelleme :

Whatsapp Şehir Hattı, Hürriyet Ankara okurlarıyla birlikte omuz omuza vererek kentin sorunlarına ışık tutmaya devam ediyor. Kentle ilgili sorunlara duyarlılık gösteren okurlarımız, fotoğraflayarak gönderdikleri sorunların çözülmesini istiyor.

Hürriyet Haber

Hürriyet Ankara okuru, Balgat Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde atık ve kâğıt toplayıcıların ‘çöp ayrıştırma merkezi’ haline getirdikleri boş arazi için şöyle diyor:

“Aslında burası, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin haritalarında ‘yeşil alan’ olarak gözüküyor. 14 yıldır belki de 100 defa BİMER, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mavi Masa İhbar Hattı ve Çankaya Belediyesi’ne şikâyette bulunduk. Ancak, bir sonuç alamadık.”

Okurların gözünden Ankara sokakları

KABLOLAR KOPMUŞ IŞIKLAR YANMIYOR

Balgat’tan bir şikâyet de, 1421. Cadde’de bulunan Balgat Parkı için geldi.

Okurumuz, parkın bakımsızlığından dert yanmış ve “Aydınlatma direklerinin kabloları tahrip olmuş, ışıkları yanmıyor. Parkın içi çöp dolu” demiş.

Okurların gözünden Ankara sokakları

ŞAŞMAZ OTO SANAYİ'DE KONTEYNERLER HURDAYA ÇIKTI

Şaşmaz Oto Sanayi’de çektiği bu fotoğrafı Hürriyet Ankara Whatsapp Şehir Hattı’na gönderen okurumuzun iletisi şöyle:

“2535. Sokak’ta çöp varillerinin hali iki aydır böyle. Dokunsan yıkılacak. Rezillik!”

Okurların gözünden Ankara sokakları

BU ÖRNEK DAVRANIŞA HERKES DESTEK OLABİLİR

Hürriyet Ankara okurları, kente ve kentliye karşı duyarlılık gösteren iletilerini de Whatsapp Şehir Hattı ile paylaşıyor.

Okurumuz Yasemin Demir, 413 numaralı Altınpark-Çankaya özel halk otobüslerinde gördüğü bir duyuruyu bizimle paylaşmış. Mesajında da Ankaralılara çağrıda bulunmuş:

“Geçen gün böyle bir duyuru gördüm. Kendi aralarında 180 adet erzak kolisi yaptırmışlar. İhtiyaç sahiplerine yolcular vasıtasıyla ulaştırıyorlarmış. Bu örnek davranışa herkes destek olabilir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara sokakları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı