ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Haber
28.02.2019 - 13:17Son Güncelleme :

Whatsapp Şehir Hattı, Hürriyet Ankara okurlarıyla birlikte omuz omuza vererek kentin sorunlarına ışık tutmaya devam ediyor. Kentle ilgili sorunlara duyarlılık gösteren okurlarımız fotoğraflayarak gönderdikleri sorunların çözülmesini istiyor.

Hürriyet Haber

ANKARA’YA YAKIŞMIYOR

Okurumuz Ege Özen’in iki şikâyeti var. Bu fotoğrafı Emek Mahallesi Kırım Caddesi’nde çekmiş ve şöyle demiş:

1-“7 ay önce yıkımı yapılan bina enkazları, yaya yoluna taşmaktadır. Buda çevre kirliliğine ve kazalara sebep oluyor. Bu görüntü Ankara’ya yakışmıyor.”

Okurların gözünden Ankara sokakları

2-“Emek Mahallesi Şehit Yavuz Oğuz Caddesi ile Bişkek Caddesi’nin kesiştiği yer altyapı çalışmasından sonra 10 gündür bu halde.”

Okurların gözünden Ankara sokakları

KONYA YOLU'NDA DÜŞME TEHLİKESİ

“Konya Yolu üzerinde, Kamu İhale Kurumu karşısındaki boş arsaya bitişik olan kaldırım, yayalar için büyük tehlike oluşturuyor. Herhangi bir duvar veya bariyer olmadığından, kaldırımdan geçen bir yaya, her an yüksekten aşağıya düşebilir. Acilen tedbir alınması gerekiyor.”

Okurların gözünden Ankara sokakları

ÇOCUKLAR TEHLİKEDE

“Ulus'ta bir caddede motosikleti kullanan babanın kafasında kask yok, arkada okuldan çıkmış iki çocuk, biri oturuyor diğeri yarım oturuş şekilde ayakta. Ben bir motorcu olarak trafik polisinin bu tür tedbirsizliği gördüğü anda gerekli uyarıda bulunması ve cezayı yazmasını istiyorum. Bir daha böyle bir şey yapamazlar, çocuklarını tehlikeye atmazlar.”

Okurların gözünden Ankara sokakları

ŞEHİR HATTI SORUN ÇÖZER

HATIRA ORMANI TEMİZLENDİ

Okurumuz Mehmet Gürer’in Whatsapp Şehir Hattı’na atmış olduğu ‘Hatıra Ormanı Çöplük Gibi’ yazısı ses getirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri bölgede gerekli incelemeleri yaparak temizlik çalışması yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2019 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara sokakları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı