ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara Sokakları

Hürriyet Haber
03.01.2019 - 09:15Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara, Whatsapp Şehir Hattı'na gelen okur şikayetlerini yayınlamaya devam ediyor.

Hürriyet Haber

VATANDAŞ İSYAN ETTİ: “KALDIRIN ŞUNLARI”

GELİŞİGÜZEL DELİNATÖR

Whatsapp Şehir Hattı, Hürriyet Ankara okurlarıyla birlikte omuz omuza vererek kentin sorunlarına ışık tutmaya devam ediyor.

Hattımıza ulaşan bir okurumuz, kentin genelinde yaşanan bir soruna dikkat çekiyor. Cadde ve sokaklara, yol kenarlarına, işyerleri ve apartmanların önlerine konulan ya da asfalta çakılan duba, kuka, flama ve delinatörlerden şikâyetçi olan okurumuz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nü, kanunsuz şekilde konulan kuka ve delinatörlerin kaldırılması için göreve çağırıyorum” diyor ve şunları söylüyor:

Okurların gözünden Ankara Sokakları

YETMEZMİŞ GİBİ ASFALTI DELİYOR

“Bazı vatandaşlarımız sokak ve caddelerimizin üstünde, işyerlerinin ya da evlerinin önüne kuka ve flama koydukları yetmezmiş gibi bir de asfaltı delerek delinatör monte ediyor. Bunu esnaf ya da valeler daha çok yapıyor. Bizim vergimizle yapılan asfalta zarar vermesinin yanı sıra trafiğin aksamasına ve sıkışmasına sebep oluyor. Bunların kaldırılması ve söktürülmesiyle görüntü kirliliği ortadan kalkacak ve trafik rahatlayacaktır.”

Okurların gözünden Ankara Sokakları

AŞTİ OTOPARKI DOLDU TAŞTI

* AŞTİ otoparkının 1 TL olması nedeniyle boş yer bulmak çok zor. Park yerindeki araçların en az yüzde 20’si günlerdir orada duruyor ve yer işgal ediyor.

Okurların gözünden Ankara Sokakları

ABAZLI’YI ALTYAPI PERİŞAN ETTİ

* Bala Abazlı Mahallesi’nde kış günü alt yapı çalışması adı altında köylüyü perişan ettiler. Kimse dışarı çıkamıyor, evine gitmek için çamura batıyor. Alt yapı çalışması diyorlar, kışın ortasında akıllarına yeni mi geldi?

Okurların gözünden Ankara Sokakları

AYRANCI’DA BUZ DEVRİ

* Kar sonrası Ankara’nın donan sokaklarının büyük kısmı eridi. Ancak Çankaya’da Sedat Simavi Sokak ve Hoşdere Caddesi arasında yer alan tüm sokaklar buz devri yaşıyor. Asfalt, geçen arabalar sebebiyle ulaşıma açık ancak kaldırımlarda yürümenin imkanı yok. Belediye ne tuzluyor ne de buzları temizliyor. Burada yaşayan vatandaşların canı tehlikede.

Z. AKINCI

KEPEKLİ AYLARDIR KARANLIK

* Konya Yolu Kepekli Kavşağı’nın yayalar için yapılan otobüs durağı ve yaya yolunun ışıklandırmaları aylardır yanmıyor. Sabah ve akşamları zifiri karanlık olan bu alanda insanların can ve mal güvenliği tehdit altında. Büyükşehir Belediyesi’ni defalarca uyarmamıza rağmen bir sonuç alamadık.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara Sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ocak 2019 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara Sokakları haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı