ANKARA HABERLERİ

Okurların gözünden Ankara sokakları

Hürriyet Haber
28.12.2018 - 13:43Son Güncelleme :

Whatsapp Şehir Hattı, Hürriyet Ankara okurlarıyla birlikte omuz omuza vererek kentin sorunlarına ışık tutmaya devam ediyor.

Hürriyet Haber

KALDIRIM TRAFOYA FEDA EDİLDİ

* Dr. Mediha Eldem Sokak’ta, Türk Diyanet Vakfı ile Ankara Müftülüğü arasında kalan bölgede yaya kaldırımı trafoya feda edilmiş. Vatandaşa yürüyecek yer bırakmamışlar.

Okurların gözünden Ankara sokakları

BAKIMA MUHTAÇ SARI İZLİ YOLLAR

* Dikimevi Kavşağı’nda Ankaray çıkışında yer alan Muharip Gaziler Derneği önündeki sarı izli yollar bakıma muhtaç. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine duyurulur.

Okurların gözünden Ankara sokakları

YÜRÜYECEK YER BULAMIYORUZ

* Kaldırımların işgaline hangi yetkili dur diyecek? Ulus’ta Kızılbey Caddesi’nde vatandaşlar yürüyecek kaldırım bulamıyor.

Okurların gözünden Ankara sokakları

RİSK ALIP YOLA İNİYORUZ

* Filistin Caddesi’nde kaldırımda ilerlemek imkansız, caddeye inip risk alarak yürünebilir ancak.

Okurların gözünden Ankara sokakları

VATANDAŞ BUZDAN ÇIKAMIYOR

* General Zeki Doğan Mahallesi 511. Sokak girişi, kardan ve buzdan kullanılamaz hâle gelmiş durumda. İnsanlar kendi imkanlarıyla buzu yok etmeye çalışıyor ama fayda etmiyor. Özellikle sabahları çok sıkıntı yaşıyoruz. Mümkünse buraya bunu çözecek belediye ekiplerini bekliyoruz. Araçlar çıkamıyor, inmesi gereken inemiyor.

Okurların gözünden Ankara sokakları

TUZLAMA YAPILMADI EZİYETE DÖNÜŞTÜ

* Yıldızevler Mahallesi 736. Sokak her zamanki gibi tuzlanmamış ve buzlanma yapmış. Servisler kayarak yokuş aşağı iniyor, tüm cadde boyu servise binen ve işe giden insanlar eziyet çekiyor. Yine bir rezalet yaşanıyor, Çankaya Belediyesi, Büyükşehir bakıyor diyor, Büyükşehir de Çankaya’ya ait diyor. Tuzlama aracı da Simon Bolivar Caddesi’nde bekliyor; gelip tuz atmıyor.

Okurların gözünden Ankara sokakları

KORKULUK YOK TIRABZAN YOK KAPLAMA YOK

* Kâzım Karabekir Caddesi’nden gelen yayaların, Celal Bayar Bulvarı’nı kullanabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından betonarme bir merdiven inşaa edilmiş. Ancak bu merdivenin kenarlarında ne korkuluk var, ne tırabzan, ne de basamak kaplamaları. Özellikle kar yağışı sonrasında, bu merdivenden kayarak düşmemek elde değil. Bu merdivenler için emniyet açısından acilen tedbir alınması gerekiyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okurların gözünden Ankara sokakları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Aralık 2018 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okurların gözünden Ankara sokakları haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı