ANKARA HABERLERİ

Okullarda ‘tasarım beceri atölyeleri’ dönemi başlıyor

AA
26.02.2019 - 15:01Son Güncelleme :

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) ilkokul ve ortaokullarda ‘sanat’, ‘bilim’, ‘kültür’, ‘spor’ ve ‘yaşam’ ana temalarıyla hayata geçirilecek tasarım beceri atölyeleri, Türkiye genelindeki 30 okulda pilot uygulama olarak başlatılıyor.

AA

MEB 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında oluşturulan tasarım beceri atölyeleri, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla Yapracık Bilge Kağan İlkokulu'nda düzenlenecek tanıtım programıyla resmen uygulamaya konulacak. Bu pilot uygulamanın ardından atölyelerin üç yılda ülke genelindeki tüm okullarda yaygınlaştırılması hedefleniyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okullarda ‘tasarım beceri atölyeleri’ dönemi başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2019 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okullarda ‘tasarım beceri atölyeleri’ dönemi başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı