ANKARA HABERLERİ

Okullarda hayvan sevgisi aşısı

Hürriyet Haber
05.06.2019 - 16:22Son Güncelleme :

Mamak Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla okullarda çalışma başlattı.

Hürriyet Haber

İlk olarak Metehan İlkokulu’nda başlayan etkinlik kapsamında Mor Çiçek Tiyatrosu tarafından öğrencilere ‘Karabaş ve Arkadaşları’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Can dostlarımızın yaşam haklarına saygı duymalıyız. Burada anne ve babalara çok önemli görevler düşüyor. Çocuklar görerek, dokunarak hayvan sevgisini öğrenir. Bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu. Oyunu büyük bir dikkatle izleyen öğrenciler, önemli bilgiler edindi. Minikler, oyunun kahramanlarının etrafını sararak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okullarda hayvan sevgisi aşısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Haziran 2019 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okullarda hayvan sevgisi aşısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı