ANKARA HABERLERİ

Öğrencilerinden cinsel istismar protestosu

AA
08.04.2019 - 15:57Son Güncelleme :

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden bir grup öğrenci, üniversite bünyesinde görev yapan profesör H.B.’nin 3 Nisan’da kendisine ait hayvan hastanesinde, kadın meslektaşlarını darbedip cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla protesto yaptı.

AA

Dekanlık binası önünde toplanan öğrenciler adına açıklamada bulunan öğrenci temsilcisi Hüseyin Fatih Şimşek, “Sürdürülen hukuki süreçlerle kendisi cezasız bırakıldı. Bu güncel eylemi gerçekleştirebilmesinde o aşamalarda yaşanan ve bizim 'ihmal' olarak adlandırdığımız noktaların ilgili makamlarca yeniden araştırılıp, sorumlularının yeniden tespit edilip, bu şahıslar üzerinde gerekli cezai uygulamaların yapılmasını veteriner hekimliği camiası olarak talep ediyoruz” dedi.
Öte yandan Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz dışında özel bir klinikte yaşanan cinsel saldırı haberi ihbar kabul edilerek, bu olayla ilişkili saldırı faili öğretim üyesi H.B. hakkında gerekli yasal işlem ile soruşturma başlatılmış ve açığa alınmıştır” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrencilerinden cinsel istismar protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2019 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerinden cinsel istismar protestosu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı