ANKARA HABERLERİ

Öğrencilere kılavuz olacak

Hürriyet Haber
03.11.2018 - 10:52 |Son Güncelleme :

Türkiye’deki eğitim kurumlarının başarı sıralamasını değerlendirmek üzere geliştirilen ‘Yıldız Okullar’ sistemi, 2 yıl süren Ar-Ge çalışmalarını tamamladı.

Hürriyet Haber

Sistem, 12 farklı kriterde elde edilen veriler yardımıyla okul öncesi kurumlar, ilkokullar, ortaokullar, liseler ile dil okullarını sıralamaya tabi tutarak, velilere ve öğrencilere kılavuz olacak. Ayrıca kullanıcılar tarafından finanse edilerek oluşturulacak burs havuzunda, başarılı öğrencilere burs imkanı sağlanacak. Yıldız Okullar Programı Türkiye Temsilcisi Oğuzhan Uzunkaya şu bilgileri verdi:

Öğrencilere kılavuz olacak

35 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERECEK

“Öncelik eğitimin yapı taşı öğretim, istihdam, araştırma, globalleştirme. Daha sonra öğrenme ortamı, sanat ve kültür, yenilik, sosyal sorumluluk çalışmaları değerlendirilecek. Ayrıca sisteme dahil olan eğitim kurumları, okullarını öğrenci adaylarına açacak. Her yıl veriler toplandıktan sonra oluşan sıralama bir ödül töreniyle açıklanacak. Belirlenen birçok kategoride eğitim kurumları ödüllerini alacak. Program Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde 35 ülkede faaliyet gösterecek. Ar-Ge merkezi Türkiye olacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrencilere kılavuz olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Kasım 2018 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilere kılavuz olacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:02
 • Güneş
  07:29
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı