ANKARA HABERLERİ

Öğrencilerden kültürel tanıtım

Haşim KILIÇ
20.03.2019 - 14:47Son Güncelleme :

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ‘Dostlarımızla Kültürel Etkileşim’ isimli, bir etkinlik düzenledi.

Haşim KILIÇ

Fakülte bünyesinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler tarafından büyükelçilikler ve çeşitli derneklerin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte, ülkelere ait stantlar yer aldı. Rusya, Ukrayna, Özbesiktan, Kazakistan, Azerbaycan, Afrika ülkeleri gibi çok sayıda ülke standının yer aldığı etkinlik, dans ve müzik gösterileriyle devam etti. Etkinlikte Rus Kültür Derneği Kalinka Dans Grubu bir performans sergiledi. Ardından Ukraynalı Kristina Leschenko, mini bir konser verdi. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun, amaçlarının fakültelerinde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin daha görünür olmasını kılmak ve kendi kültürlerini tanıtma fırsatı sunmak olduğunu ifade etti.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Öğrencilerden kültürel tanıtım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Mart 2019 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrencilerden kültürel tanıtım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı