ANKARA HABERLERİ

Müzik yolculuğu 36. kez başladı

Haşim KILIÇ
06.04.2019 - 10:21Son Güncelleme :

Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca bu yıl 36. kez Ankaralıları Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından sanatçılarla buluşturan Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Orkestra Akademik Başkent ve TRT Çoksesli Korosu konseriyle başladı.

Haşim KILIÇ

MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen açılış konserine 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bazı büyükelçiler ve çok sayıda isim katıldı. Gecede konuşan Vakıf Başkanı Ali Başman, şunları söyledi:
“Bu yılki festivalin hazırlanmasında, şehrimizin sanatsal kapasitesinin yansıtılmasına, ilk seslendirmelere yer verilmesine, yetişen genç sanatçı ve topluluklarımız ile uluslararası şöhretlerin etkinliklerimizde birlikte yer almasına özen gösterdik. Farklı kültürlerin birbirleriyle buluşmasını, birbirlerini tanımasını ve kaynaşmasını sağlayan festivalimiz, karşılaştığı türlü zorluklara rağmen, ayakta kalabilmiştir.”

MOZART VE RAHMANINOF SESLENDİRİLDİ

Açılış konserinde şef Orhun Orhon yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent ve TRT Çoksesli Korosu sahne aldı. Soprano Görkem Ezgi Yıldırım, alto Elif Canbazoğlu, tenor Arda Doğan, bariton Arda Aktar, piyanist Gökhan Aybulus’un solistliğinde, Mozart ve Rahmaninof’un eserleri seslendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Müzik yolculuğu 36. kez başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2019 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müzik yolculuğu 36. kez başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı