ANKARA HABERLERİ

Müzik festivali başlıyor

Hürriyet Haber
30.03.2019 - 14:42Son Güncelleme :

Ankara’nın en uzun soluklu uluslararası etkinliği, 36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 4 Nisan’daki açılış konseriyle başlıyor.

Hürriyet Haber

400’e yakın sanatçı ve topluluğun yer alacağı festival, 4-25 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Festival, şef Orhun Orhon yönetimindeki Orkestra Akademik Başkent’in 4 Nisan Perşembe akşamı sunacağı konser ile başlayacak. Orkestraya, koro şefi Çiğdem Aytepe yönetimindeki TRT Ankara Radyosu Çoksesli Korosu eşlik edecek. Konserde, soprano Görkem Ezgi Yıldırım, alto Elif Canbazoğlu, tenor Arda Doğan ve bariton Arda Aktar solistliğinde “W.A. Mozart Taç Giyme Messe” ile piyanist Gökhan Aybulus solistliğinde Rachmaninoff’un 2 numaralı piyano konçertosu seslendirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Müzik festivali başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2019 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müzik festivali başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı