ANKARA HABERLERİ

Minik eller meşe palamudu dikti

Hürriyet Haber
20.12.2018 - 16:38Son Güncelleme :

Yenimahalle Belediyesi Adile Naşit Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim alan öğrenciler, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile birlikte meşe palamudu dikimi gerçekleştirdi.

Hürriyet Haber

TEMA Vakfı Ergenekon Mahallesi Sorumlusu Sebahat Bayram'ın düzenlediği programda TEMA eğitimcileri tarafından öğrencilere eğitim verilirken, saksılara meşe palamudu dikimi gerçekleştirildi. Erozyon ve doğa hakkında bilgilendirilen öğrenciler daha sonra, meşe palamudunun fidan haline gelmesi için meşe palamudu dikim çalışması yaptı. Meşe palamudunu fidan haline getirmek için saksıya eken çocuklar, palamudun nasıl sulayacaklarını, bakımını nasıl yapacakları konusunda bilgi edindi. Minik öğrenciler kış sonunda fidanları toprakla buluşturacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Minik eller meşe palamudu dikti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2018 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Minik eller meşe palamudu dikti haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı