ANKARA HABERLERİ

Milli şaire özel anma

Haşim KILIÇ
31.01.2019 - 13:49Son Güncelleme :

İngiltere Büyükelçiliği, İskoçya’nın 16. yüzyılda yaşayan ulusal şairi Robert Burns onuruna, ‘Burns Gecesi’ adlı davet verdi.

Haşim KILIÇ

İngiltere Büyükelçiliği’ndeki davete İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ve eşi Jane Lady Chilcott ev sahipliği yaptı. Yemeğe, çok sayıda yabancı misyon görevlisi ve davetli katıldı. Büyükelçi Dominick, Robert Burns’ün İskoçya’nın en önemli şairi olduğunu ve doğum gününün İskoçya’da ulusal tatil ilan edildiğini söyledi. Dominck, dünyanın her yerinde aynı dönemde Robert Burns onuruna çeşitli anma etkinliklerinin düzenlendiğini ifade etti. Gecede Robert Burns’ün şiirleri okundu. Davetlilerin ekose desenli kumaştan giysiler ve kiltler giydiği etkinlikte, koyun yüreğinden yapılan İskoçların geleneksel yemeği ‘Haggis’ ikram edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Milli şaire özel anma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2019 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli şaire özel anma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı