ANKARA HABERLERİ

Milli güne özel kutlama

Hürriyet Haber
09.09.2018 - 11:31Son Güncelleme :

Brezilya Milli Günü, Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Hürriyet Haber

Etkinlikte Türkiye’de Brezilya imajını ve ikili ilişkileri geliştirmek için çaba gösterenlere devlet nişanı takdim edildi. Brezilya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen resepsiyona Brezilya’nın Ankara Büyükelçisi Eduardo Riccardo Gradilone Neto, Brezilya Tarım Bakan Yardımcısı Eumar Novacki, Dışişleri Bakanlığı’ndan Büyükelçi Süleyman İnan Özyıldız’ın yanı sıra çok sayıda diplomat, yabancı misyon şefi ve iş insanı katıldı. Brezilya ve Türkiye’nin 2010’dan bugüne stratejik ortaklığa sahip olduğunu kaydeden Neto, “Brezilya ve Türkiye arasındaki yakın iş birliğini en yüksek seviyeye taşıyacak birçok projeyi yeniden başlatacağımızı söylemek isterim” dedi. Büyükelçi Özyıldız ise Brezilya ve Türkiye’nin köklü ilişkilere sahip olduğunu vurgulayarak, “Yetkililerimiz ve iş insanlarımız arasındaki iletişimi ve ziyaretleri artırmanın ikili ilişkilerimize ivme kazandıracağına inanıyorum” diye konuştu.

DEVLET NİŞANI

Büyükelçi Neto ve eşi Diva Cristina, Brezilya’nın Adana Fahri Konsolosu Gözde Demir Çelen, Nevşehir Fahri Konsolosu Ömer Tosun, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Lilian Tonella Tüzün ve Büyükelçilik çalışanı Melihat Yıldırım’a Türkiye’de Brezilya imajını ve ikili ilişkileri geliştirmek için çaba gösterenlere verilen, Brezilya’nın en üst düzey nişanı olan “Rio Branca” devlet nişanını taktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Milli güne özel kutlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2018 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milli güne özel kutlama haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Eylül 2018, Pazar
 • İmsak
  04:50
 • Guneş
  06:17
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:16
 • Yatsı
  20:36
Sayfa Başı