ANKARA HABERLERİ

Meydan için yıkımına başlandı

Hürriyet Haber
31.05.2018 - 15:55Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Ulus’ta bulunan Gümrük Müsteşarlığı binasının yıkımına başladı.

Hürriyet Haber

Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Ulus Meydan’daki çalışmalar başladı. Bu kapsamda Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgenin en yüksek binası olan Gümrük Müsteşarlığı eski binasında ilk kazma vuruldu. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ocak ayında olağan toplantısında yenileme projesi kapsamında Ulus bölgesine meydan kazandırmak amacıyla, Spor Genel Müdürlüğü ile Gümrük Müsteşarlığı binalarının yıkılması kararı alınmıştı.

ANAFARTALAR VE 100. YIL ÇARŞISI DA VAR

Proje içerisinde yer alan Spor Genel Müdürlüğü binasının yıkım çalışmalarına ise esnaf binayı tamamen boşalttıktan sonra başlanılacak. Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü ve Gümrük Müsteşarlığı binalarının yanı sıra Anafartalar Çarşısı ve 100. Yıl Çarşısı da yıkılması beklenen yapılar arasında yer alıyor. İHA

OCAK AYINDA KARAR ALINDI

İki binanın da yıkım kararına ilişkin Başkanlık yazıları ocak ayı Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında görülmüştü. Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı imzasıyla ve Başkan Mustafa Tuna’nın oluruyla gelen yazılarda kente meydan kazandırılması için iki binanın yıkımına ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş, Başkanlık yazıları CHP ve MHP’nin ret oyu vermesiyle oy çokluğuyla kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meydan için yıkımına başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meydan için yıkımına başlandı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı