ANKARA HABERLERİ

Metro normal seyrinde

Hürriyet Haber
02.04.2018 - 14:43Son Güncelleme :

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Kızılay-Batıkent metro hattındaki aksaklığın giderildiğini ve dün sabah hizmete açıldığını kaydetti.

Hürriyet Haber

Tuna, Kızılay-Batıkent metro hattındaki tamirat çalışmaları hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamada bulundu. Cumartesi sabah 05.30 civarında yaşanan metro kazasıyla ilgili olarak tamirat çalışmalarının tamamlandığını aktaran Tuna, “Deneme seferlerinde de sorun yaşanmadı hamdolsun. Şu an bir sorun gözükmüyor. Sabaha kadar bu bölge ağırlıklı olarak deneme seferlerine devam edeceğiz. Sabah itibariyle metro hizmetimiz normal seyrinde devam edecek. Ben özellikle 41 saattir uykusuz bir şekilde çalışan EGO ve BUGSAŞ personelimize teşekkür ederim. İnşallah böyle bir hadiseyle bir daha karşılaşmayız” ifadelerini kullandı.

TEK HAT DENEMESİ YAPIYORLARMIŞ

Öte yandan Başkan Tuna, kaza yapan iki metro treninin Batıkent Sincan arasındaki aktarmanın kaldırılması için deneme seferi yaptığını da açıkladı. Başkan Tuna’nın Twitter paylaşımının ardından bir takipçisi, “Geçmiş olsun gözüme çarpan kazada yeni vagonların kaza olan yerde olması, normalde o hat üzerinden geçmiyorlardı, acaba aktarmasız tek sefer denemesi mi yapıyorlardı?” diye sordu. Tuna ise “Doğru kardeşim. Gözünüzden kaçmamış. Aktarma sorunu konusunda geldiğim günden beri büyük çaba sarf ediyoruz. İnşallah o müjdeyi de vereceğimiz gün gelecek. Aktarma sorununu çözmek için önemli mesafe kat ettik. Adım adım güvenli bir şekilde ilerliyoruz” yanıtını verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Metro normal seyrinde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2018 tarihinde saat 14 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Metro normal seyrinde haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı