ANKARA HABERLERİ

Mehmet Akif anması

Hürriyet Haber
11.03.2019 - 14:11Son Güncelleme :

Devlet Tiyatroları, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde ücretsiz sahneleyeceği oyunla anacak.

Hürriyet Haber

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anlatan ‘Mehmet Akif’, bugün 1. TBMM Binası’nda saat 14.00’te ücretsiz olarak izlenebilecek. Yönetmenliğini Cahit Çağıran’ın yaptığı ‘Mehmet Akif’, şair Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı yıllarında vatan sevgisi şiirleriyle Anadolu’daki mücadelesini anlatıyor. Oyunun yönetmeni Çağıran, İstiklal Marşı’nın çok önemli ve vazgeçilmez olduğunu belirterek, “Var olmakla yok olmak arasında bıçak sırtı bir zamanda yazılan ve kabul edilen bu şiir, geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanı içinde barındıran ezeli ve ebedi bir sonsuzluk zemininde yükselir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mehmet Akif anması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2019 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mehmet Akif anması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı