ANKARA HABERLERİ

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Murat YILMAZ
31.05.2018 - 15:53Son Güncelleme :

Başkent’te beton mikserlerinin yokuş çıkarken depolarından dökülen harçlar nedeniyle asfaltta oluşan beton tümsekler her geçen gün artıyor. 17 ay önce Belediye Meclisi’nde alınan ‘beton boşaltma ağzına kapak yapma zorunluluğu’ kararına rağmen hazır beton şirketlerinin önlem almaması tepki topluyor.

Murat YILMAZ

Büyükşehir Belediye Meclisi 2016’nın aralık ayı toplantısında, kentte depolarından harç dökerek asfalta büyük zarar veren beton mikserleri için ‘beton boşaltma ağzına kapak yapma zorunluluğu’ kararı aldı. Ancak aradan 17 ay geçmesine rağmen hazır beton firmaları uygulamayı bir türlü hayata geçirmedi. Ankara’da yeni inşaatların yapıldığı bölgelere hazır beton taşıyan mikserler, özellikle yokuşlardan çıkarken depolarındaki harcı yola dökerek asfaltta betondan tümsekler oluşturuyor.

ASFALT KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Ana arterlerin de aralarında bulunduğu güzergahlarda oluşan tümsekler nedeniyle asfalt kullanılamaz hale gelirken araçları ile bu alanlardan geçmek istemeyen sürücülerin aniden şerit değiştirmeleri zaman zaman ciddi trafik kazalarına neden oluyor. Belediye Meclisi’nin kararı firmalarca halen uygulanmazken kentin ana arterlerindeki beton tümsekler de gün geçtikçe artıyor. Firmaların önlem almamasına tepki gösteren sürücüler ve vatandaşlar kararın bir an önce uygulanarak yollardaki tehlikenin sona ermesini istiyor.

5 AYRI NOKTADA BETON TEHLİKESİ

Hürriyet Ankara muhabiri, kentin beş noktasında beton mikserlerinin depolarından dökülen ve donarak tümsek oluşturan harç kalıntılarını fotoğrafladı.

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Ümitköy 2432. Cadde

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Eryaman 1419. Cadde

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Şaşmaz- Fatih Sultan Mehmet Bulvarı

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Şentepe Aydan Caddesi

 

Meclis’in kararını firmalar umursamadı

Anadolu Bulvarı

HÜRRİYET ANKARA GÜNDEMDE TUTTU

Hürriyet Ankara beton mikserlerinden dökülerek asfaltta tehlike yaratan tümsek tehlikesi ve Meclis kararını ‘Asfalta sürücüye beton tehlikesi’ ve ‘Tehlikenin ağzı kapanıyor’ haberleriyle gündeme getirmişti.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Meclis’in kararını firmalar umursamadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meclis’in kararını firmalar umursamadı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı