ANKARA HABERLERİ

Mamak’ta 548 konutun temelini atacağız

Murat YILMAZ
02.03.2019 - 10:08Son Güncelleme :

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 9 bin 212 konut ve 300 iş yerini en kısa zamanda teslim edeceklerini belirten AK Parti Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, “Bunun ilk adımı olarak, 13 Mart’ta, 548 konutun temelini Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Özhaseki ile birlikte atacağız” dedi.

Murat YILMAZ

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Köse 10 başlık altında hazırladığı 90 projesinin detaylarını anlattı. Köse özetle şunları söyledi:

HIZIMIZI ARTIRACAĞIZ

“Mazeret değil, iş üretmeye geliyoruz. Anlattığımız başlıkların hiç biri vaat değildir. Yeni Mamak Projesi 30 bin konut inşasını öngörüyor.

Şu ana dek 5 bin 671 konut ve 40 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi. Yapacağımız daha çok iş var. Önümüzdeki günlerde hızımızı daha da artıracağız.

EKOLOJİ KÖYÜ KURACAĞIZ

İlçemizi, çocuklarımız için yeşile boyayacağız. Üreğil Millet Bahçesi 2. etabını 1 milyon 650 bin metrekarelik alanda hayata geçireceğiz. Zip-line parkta eğlencenin adı olacak. İçinde gölet, gözünüzün alabildiği kadar büyüklükte meyve bahçeleri, sebze bahçeleri, tarihi köy evleri, lavanta tarlaları bulunan Ekoloji Köyü kuracağız. Belediyemizin ihtiyacı olan ağaç ve bitkileri de bu köyde kendimiz yetiştireceğiz. Türk Tarihi Açık Hava Müzesi ve Etnospor Alanı oluşturacağız.”

HÜSEYİN GAZİ’YE SEYİR TERASI

Hüseyin Gazi Türbesi’ni restore edeceklerini de kaydeden Köse, “Burada bir de seyir terası oluşturacağız. Mamak, Ankara’nın doğu kapısıdır. Yani güneş Mamak’tan doğar. Biz, en güzel gün doğumunu ve hatta gün batımını izlemek üzere sizleri Hüseyin Gazi Dağı’na davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamak’ta 548 konutun temelini atacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mart 2019 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamak’ta 548 konutun temelini atacağız haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı