ANKARA HABERLERİ

Maltepe AVM gençlik merkezi olacak

Hürriyet Haber
19.02.2019 - 09:32Son Güncelleme :

Çayyolu, 100. Yıl ve Seyranbağları Seçim İletişim Merkezleri açılışında vatandaşlarla buluşan CHP Çankaya Belediye Başkanı ve Adayı Alper Taşdelen, 5 yılda yaptığı çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattı.

Hürriyet Haber

Çankaya’ya, Atatürk Orman Çiftliği’nin standart ve ölçülerinde, Bademlidere ve Kırkkonaklar bölgesinde yepyeni bir kent parkı kazandıracaklarını söyleyen Taşdelen, “Türkiye’de örnek olacak özelliklerle inşa edeceğiz. 750 bin metrekare büyüklüğündeki alanı, mevcut bitki ve hayvan habitatının korunmasını içeren sistemlere sahip yeşil alanı dev bir kent parkına dönüştüreceğiz. Ankaramıza yeni bir Atatürk Orman Çiftliği kazandıracağız” dedi. Maltepe’deki AVM’yi gençlik merkezine dönüştüreceklerini de açıklayan Taşdelen şunları söyledi: “Gençler bizim umudumuz, gençler bizlerin ümidi. O yüzden hizmete açacağımız gençlik merkezimizin adını Ümit koyduk. Gençler için yeni bir yaşam alanı oluşturmak adına 22 bin 600 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak Ümit Gençlik Merkezi’miz 24 saat yaşayan bir yer olacak. Merkezde 24 saat açık bin kişilik kütüphane, 4 sinema salonu, tiyatro sahnesi, meslek kursları atölyeleri, kafeteryalar, spor alanları, sanat atölyeleri yer alacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Maltepe AVM gençlik merkezi olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2019 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maltepe AVM gençlik merkezi olacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı