ANKARA HABERLERİ

Kuzey Yıldızı damga vuracak

Arda ERDOĞAN-İbrahim KÖRDEMİRCİ-Muhammet BAYRAM/DHA
11.05.2019 - 09:50Son Güncelleme :

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pursaklar’da yapımı tamamlanan 'Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi'nin açılış törenine katıldı. 

Arda ERDOĞAN-İbrahim KÖRDEMİRCİ-Muhammet BAYRAM/DHA

Törende konuşan Erdoğan, vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak, cami ve külliyenin Ankara'ya hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, caminin yapımında emeği geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanları Mustafa Tuna ve Melih Gökçek'e teşekkür etti. Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi'nin Ankara´ya damga vuracağına inandığını ifade eden Erdoğan, "Bu abide eser, Cumhuriyetin Ankara'sını, Selçuklu'nun, Osmanlı'nın Ankara'sıyla yeniden kucaklaştıracak, şehrimizin yıllardır örselenen kadim kimliğini güçlendirecektir" diye konuştu. 80 dönümlük arazi üzerine inşa edilen külliyenin 15 bin cemaat kapasitesi, misafirhanesi, bedesteni, iş yerleri, 5 bin kişilik kongre ve kültür merkezi ile Ankara’ya yakışır bir eser olduğunu söyleyen Erdoğan'ın konuşmasının ardından Kuzey Yıldızı Camii ve Külliyesi'nin açılışı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kuzey Yıldızı damga vuracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuzey Yıldızı damga vuracak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı