ANKARA HABERLERİ

Kültürel uyum için geç kalınmamalı

Hürriyet Haber
06.02.2019 - 09:36Son Güncelleme :

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, resmi kayıtlara göre Başkent Ankara’da 100 bin civarında Suriyeli yaşadığını belirterek, Ankara’daki nüfusun yüzde 1.77’sinin Suriyelilerden oluştuğunu kaydetti.

Hürriyet Haber

Türkiye’ye göç eden Suriyelilerin önemli bölümünün burada kalmak istediğini, Türk halkının büyük bölümünün ise Suriyelileri tehdit olarak gördüklerinin altını çizen Başkan Allıoğlu, “Suriyelilerin Türkiye’deki gelecekleri belirsizliğini korusa da ülkemizde kalıcı olacakları yönündeki ihtimaller de göz ardı edilmemelidir. Mültecilerin ekonomik, sosyal ve kültürel entegrasyonu konusunda ciddi endişeler söz konusu. Özellikle kültürel uyum konusunda, çocuklarının entegrasyonu konusunda geç kalınmamalı, daha radikal atımlar atılmalı. Türk toplumuyla bağ kurabilmeleri için çok yönlü çalışmalar yapılmalı, STK’lar başta olmak üzere sivillerden de destek alınmalıdır. Genç Girişim ve Yönetişim Derneği olarak Suriyelilerin kültürel uyumu noktasında paydaşlık yapmaya hazırız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kültürel uyum için geç kalınmamalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültürel uyum için geç kalınmamalı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı