ANKARA HABERLERİ

Kültürel renkler ‘Kadın Bohçası’da

Hürriyet Haber
19.02.2019 - 17:35Son Güncelleme :

Mülteci ve sığınmacılara daha kapsamlı hizmet sunmak için faaliyet gösteren Ankara Çok Yönlü Destek Merkezi; Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD) ve Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu’nun desteği ile 8 Mart'ta Kapadokya'da düzenlenecek ‘Kadın Buluşması’ için ‘Komşu Kadın Bohçası’ adıyla proje hazırladı.

Hürriyet Haber

Bu kapsamda Türk ve mülteci kadınlar, kültürel renklerini kadın siluetlerinin bulunduğu ‘Komşu Kadın Bohçası’na işledi. Türkiye’ye sığınan kadınlar ile Türk kadınları arasındaki dayanışmayı güçlendirmek amacıyla bir araya gelen bin 600 kadın ortaklaşa bohça hazırladı. Türkiye'ye sığınan kadınlar ile Türk kadınları arasındaki dayanışmayı güçlendirmeyi amaçladıklarını belirten Merkezin Sosyal Uyum Sorumlusu Azize Çelik, “Birbirlerinin hayatlarına dair fikirleri oluyor. Birbirleri ile konuşup arkadaş oluyorlar. Kadınlar buradan dost bir şekilde ayrılıyorlar” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kültürel renkler ‘Kadın Bohçası’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2019 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kültürel renkler ‘Kadın Bohçası’da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı