ANKARA HABERLERİ

Küçük Madalin Yüzmeyi öğrenecek

Murat YILMAZ
25.06.2018 - 13:55Son Güncelleme :

Ewing Sarcomu (Kemik Tümörü) hastalığı nedeniyle Ankara’da tedavi edilen Romanyalı Madalin Marcia Iordache yüzme kursuna başladı.

Murat YILMAZ

Romanya’dan kanser tedavisi için Ankara’ya gelen ve tedavisi Yenimahalle Belediyesi’nce üstlenilen 11 yaşındaki Madalin Marcia Iordache’nin yüzme öğrenme isteği geri çevrilmedi. Küçük Madalin, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın talimatıyla belediyeye ait Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda yüzme kursuna başladı. Annesiyle beraber gittiği tesiste ilk derse katılan Madalin, antrenörler eşliğinde yüzmeyi öğrenmeye başladı. Küçük çocuğa tüm desteği vereceklerini belirten Başkan Yaşar, “Bir an önce sağlığına kavuşması en büyük dileğimiz. Tedavisinin yanında ona büyük moral sağlayacak olan bu sportif faaliyet için belediyemiz bünyesindeki havuzumuzda kursa başladı. Kanseri yenerek sağlıklı bir hayata tekrar merhaba diyeceğine ve yüzmeyi en iyi şekilde öğreneceğine inanıyorum” dedi

NADİR HASTALIKLA MÜCADELE EDİYOR

Ewing Sarcomu (Kemik Tümörü) diye adlandırılan ve çok nadir görülen bir kansere yakalanan Madalin Marcia Iordache, geçtiğimiz günlerde Galatasaray’ın efsane yıldızı Gheorghe Popescu ile beraber Türkiye’ye gelmişti. Küçük çocuk, tedavisini üstlenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Gheorghe Popescu tarafından Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılmıştı. 9 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Madalin Marcia Iordache tedavi süresince annesiyle beraber Yenimahalle Belediyesi Zübeyde Hanım Konukevi’nde kalacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Küçük Madalin Yüzmeyi öğrenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Haziran 2018 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Küçük Madalin Yüzmeyi öğrenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı