ANKARA HABERLERİ

Köşk’ün ceylanları Altınköylü oldu

Murat YILMAZ
28.10.2018 - 10:26Son Güncelleme :

Çankaya Köşkü’nün bahçesinde yaşayan ceylanlar yeni yaşam alanlarına taşındı.

Murat YILMAZ

Zarar görmemeleri için titizlikle yürütülen çalışma sonrası araca bindirilen ceylanlar, Altınköy Açık Hava Müzesi’nde diğer ceylan ve geyiklerle ile birlikte yaşayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devreye girmesiyle Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan Çankaya Köşkü’nün bahçesindeki ceylanların yeni adresi, Altındağ Belediyesi Altınköy Açık Hava Müzesi oldu. Ceylanları köşk arazisinde zarar vermeden yakalamak için büyük bir titizlikle uğraş veren Altındağ Belediyesi ekipleri, köşk bahçesindeki üç ceylanı Altınköy’e nakletti. Ceylanlar, Altınköy’de bulunan diğer ceylan ve geyiklerin yanına konuldu.

ARTIK YENİ YAŞAM ALANLARINDALAR

Köşkteki üç ceylan artık yeni yaşamlarını Altınköy Açık Hava Müzesi’nde sürdürecek. Altındağ Belediyesi yetkilileri; at, eşek, koyun, inek, keçi, tavuk, horoz, kaz, ördek gibi pek çok farklı hayvan çeşidinin Altınköy’de doğal ortamda yaşamlarını sürdürdüklerini belirtti. Yetkililer 20 ceylan ve geyiğin de Altınköy içinde kendilerine ayrılan 10 dönümlük arazide özgürce yaşadıklarını söyledi.

ÇAMLIDERE’DEKİ YARALI ALAGEYİK DE ALINDI

Çamlıdere’de yaralı bir yavru alageyik de iyileştirilerek Altınköy’ün yeni sakinleri arasına katıldı. Bir ayağı yere basamayan ve boynu da yaralı olan alageyik, Çamlıdere’de gece saatlerinde bulundu. Çamlıdere Belediyesi ve Altındağ Belediyesi arasındaki iletişimle yaralı alageyik, Altındağ’a getirilerek tedaviye alındı. 10-15 gün içinde iyileşen geyik, Altınköy’deki diğer ceylan ve geyiklerle birlikte yaşamaya başladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Köşk’ün ceylanları Altınköylü oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2018 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köşk’ün ceylanları Altınköylü oldu haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı