ANKARA HABERLERİ

Kore heyetinden Başkent ziyareti

Hürriyet Haber
25.03.2019 - 09:13Son Güncelleme :

Ankara’nın kardeş şehri olan Kore Cumhuriyeti’nin Sejong Belediyesi Heyeti, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanat çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, mehteran takımı, FOMGET Halk Dansları Topluluğu ve Kent Orkestrası’nın gösterilerini izledi. Heyetin ilgiyle izlediği ve Koreli Müzisyen Wonju Lee’nin de Kent Orkestrası’na trompetiyle eşlik ettiği konser, Başkentlilerden tam not aldı. Başkent turuna çıkan Sejong heyeti önce Kore Parkı’nı daha sonra Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Proje Alanı ile Ankara Kalesi ve Etnografya Müzesi’ni gezdi. Sejong Kültür Vakfı Başkanı Lin Byung Taik, “Kore ile Türkiye arasında kültür alışverişi yapmak ve Kore’de ekim ayında yapılacak festivale Türk sanat dallarından bir tanesini davet etmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdik. Seneye de biz Sejong Belediyesi olarak Ankara’daki festivale katılmak istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kore heyetinden Başkent ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2019 tarihinde saat 09 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kore heyetinden Başkent ziyareti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı