ANKARA HABERLERİ

Kongre rüzgarı sert esiyor

Hürriyet Haber
07.07.2019 - 09:59Son Güncelleme :

Başkan Mehmet Yiğiner, ‘koltuklar kimsenin babasından kalmadı” diye konuşurken, hafta içinde başkan adaylığını açıklayacağını belirten Murat Ağcabağ, “Ekonomik sıkıntıları, fırsat gibi değerlendirmek kulüp için yakışık almaz bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Haber

Ankaragücü yönetimi’nin, 22-30 Temmuz günlerinde olağanüstü genel kurul kararı almasının ardından, tartışmalar iyice alevlendi. Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, bazı arkadaşların önünü açmak için genel kurul kararı aldıklarını ve beklemeye geçtiklerini belirtip, şunları söyledi: “6 aydır bazı insanlar, 70 milyon TL’lerinin olduğunu, bunun 35 milyon TL’sinin de hazır olduğunu ve peşin ödeyeceklerini defalarca kamuoyuyla paylaştır. Söz konusu arkadaşların verdikleri taahhütleri yerine getirmeleri durumunda kazanan A.Gücü olur. Sanırım 35 milyon TL’yi bulamadılar. Bu arkadaşlara bir fırsat daha verebiliriz. 1-2 ay sonra da bu parayı denkleştirebilirler. Kulübün resmi hesabına yatıracaklar. Bu sene biz 45 kişiyi delege yapabiliyoruz. Bunun 20 adedini boş bıraktık. Yeni ekibe yer açmak için bunu yaptık. Biz sözümüzdeyiz. Bu koltuklar kimsenin babasından kalmadı. Kolaylık anlamında 1-2 ay sonra bir genel kurul daha yaparız.” OLAĞANÜSTÜ GENEL TEMMUZ AYINDA ?

“Kişisel egolardan dolayı Ankaragücü’ne zarar vermeyelim. Neden temmuz ayında genel kurul yapalım? dedik. Ligler 16 Ağustos’ta başlıyor. En azından 15-16 gün öncesinden bir yönetim oluşsun istedik. Dışarıdan müdahalelerle bu işler olmaz. Vesayet altındaki kulüplerin hali bellidir. Kulüpler siyaset üstüdür. Yöneticiler de bu şekilde olmak durumundadır.”

ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI BEKLİYORUZ

“Eryaman Stadı’nın tahsisi konusunda Gençlik ve Spor Bakanı ile görüştük. (Seçimler bitsin stadı size tahsis ederiz) dedi. Biz Sayın Bakanımızdan bize tahsis etmesini bekliyoruz. Gençlerbirliği ile beraber oynayacağız. Böylelikle stadın giderleri de ortak karşılanabilir. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ile görüştük. O da bizimle aynı fikirde. Bakan beyden randevu talep ettik. Gençlerbirliği ile ortak bir şirket kurup, giderleri karşılayacağız. Elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz. Gençlerbirliği bilet satamıyor, bilet fiyatlarını belirlemiyor. Biz de kombine satamıyoruz bilet fiyatlarını belirleyemiyoruz.”

STAT İSMİNİ BİLDİRMEMİZ LAZIM

“Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) iç saha maçlarımızı nerede oynayacağımızı bildirmemiz lazım. Stadımız belli olmadığı için ulusal lisansımızı alamıyoruz. Nerede oynayacağımız belli değil ki. TFF sözleşme bekliyor. Gençlik ve Spor Bakanımız randevu verir, sözleşmeyi bir an önce yapar. Biz de bilet fiyatlarını belirler ve kombine satışlarına başlarız.”

PROJE VE STRATEJİMİZ HAZIR

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kongre rüzgarı sert esiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2019 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kongre rüzgarı sert esiyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ağustos 2019, Cuma
 • İmsak
  04:29
 • Güneş
  06:00
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:08
Sayfa Başı