ANKARA HABERLERİ

KOBİ'lerin ihracata yönelmesini istiyoruz

AA
19.09.2019 - 15:23Son Güncelleme :

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD), Ankara Sanayi Odası (ASO), Ankara Ticaret Odası (ATO) ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlediği 3. KOBİ'ler ve Bilişim Kongresi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) gerçekleştirildi. 

AA

KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Kılınç, “KOBİ'ler içinde dijital dönüşümle gelişen ve teknolojiye dayalı projesi olan girişimlere daha çok destek veriyoruz. KOBİ'lerin ihracata yönelmesini istiyoruz. Desteklerimiz bu yönde” dedi. Kılınç, KOSGEB'e başvuruları geleneksel ve ileri girişimcilik olarak ikiye ayırdıklarını, teknolojik gelişimi daha fazla içeren ileri girişimciliğin daha çok hibe ve krediyle desteklendiğini ifade etti.
ASO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Savaş Özüdoğru da verimliliğin akıllı çalışmadan geçtiğine değindi. TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe de dijital dönüşüm teknolojilerine sahip olanların geleceğe de sahip olacağını ifade ederek, "Türkiye'deki yaklaşık 3.5 milyon işletmenin yüzde 99'unu oluşturan KOBİ'ler bölgesel kalkınma aracı olarak ülke ekonomisinin dinamik gücüdür ve bu güç bilişimle gelişecektir” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden KOBİ'lerin ihracata yönelmesini istiyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2019 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KOBİ'lerin ihracata yönelmesini istiyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:29
 • Güneş
  06:52
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:16
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı