ANKARA HABERLERİ

Kitap getirene ücretsiz güzellik

Aybüke İNAL/AA
22.12.2018 - 14:41Son Güncelleme :

Güzellik salonu işletmecisi Eser Kansuvar, köy okulları için kitap getiren müşterilerine ücretsiz fön çekiyor. Toplanan kitaplarla ilk kütüphane Kars'taki bir köy okulunda açılacak.

Aybüke İNAL/AA

Başkent’te güzellik salonu işleten Eser Kansuvar, Kars’ın Çakmak köyünde bulunan Atatürk İlkokulu için kütüphane açma projesine destek veren müşterilerine ücretsiz fön çekiyor. ‘Bir çocuk okur, dünya değişir’ sloganıyla yola çıkan Kansuvar, amacının dünyada faydalı eserler bırakmak olduğunu belirterek, şu ana kadar yaklaşık 100 kitap topladıklarını, gelecek yıl 4 Şubat'a kadar binin üzerinde kitap toplamayı hedeflediklerini söyledi. Kampanyayı, televizyonda izlediği köy çocuklarından etkilenerek başlattığını anlatan Kansuvar şunları söyledi:

ÇOCUKLUĞUMU HATIRLADIM

"Köy okulundaki çocukların kirlenmesin diye ayakkabılarını ellerine alarak çamurda yalın ayak yürüdüklerini gördüm, çocukluğumu hatırladım. Mamak'ta bir gecekonduda büyüdüm. Bayramlarda, babam bize ayakkabı alırdı. Biz de ayakkabılarımıza bir şey olmasın diye başucumuza koyar öyle uyurduk. Bu çocuklar için ne yapabilirim acaba diye düşündüm. Sadece Doğu'da, Güneydoğu'da değil Türkiye'nin başka şehirlerinde de yardıma ihtiyacı olan insanları bulmaya çabalayacağım. Çocuklar, kuaföre çok gitmek istiyormuş ama o bölgede kuaför yokmuş. Ben de oraya gittiğimde bütün bir günümü onlara ayıracağım. Ellerim patlayana kadar saçlarını yapacağım.”

BİZİM İÇİN ANLAMI ÇOK BÜYÜK

Bu süreçte ağabeyi Eser Kansuvar’a yardım eden Samet Kansuvar ise insanlardan destek beklediklerini vurguladı. Eser Kansuvar, “Oradaki kardeşlerimizin, ‘Bizi unutmadılar’ demelerini istiyoruz. Farkındalık yaratarak eşitsizlikleri ortadan kaldırabiliriz. Belki küçük bir proje ama bizim için anlamı çok büyük” açıklamasında bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kitap getirene ücretsiz güzellik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kitap getirene ücretsiz güzellik haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı