ANKARA HABERLERİ

Kırgızistan’ın bağımsızlığının 28. yılı

Haşim KILIÇ
08.09.2019 - 16:28Son Güncelleme :

Kırgızistan’ın bağımsızlığının 28’inci yıldönümü, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’in ev sahipliğinde Swissotel’de verilen resepsiyonla kutlandı.

Haşim KILIÇ

Resepsiyona; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın yanı sıra çok sayıda büyükelçi ve davetli katıldı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin 16 Aralık 1991’de Kırgızistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduğunu belirterek, “Türkiye, bağımsızlığından bu yana dost ve kardeş ülke Kırgızistan’ın her zaman yanında yer almış ve Kırgızistan’ın demokratik gelişimi, istikrarı ve ekonomik kalkınmasına da her zaman destek olmuştur” dedi. Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev de Türkiye’nin, bağımsızlığını kazandığı tarihten bu yana ülkesini desteklediğini ifade ederek iki ülkenin dilinin ve dininin aynı olduğunun altını çizdi. 

Kırgızistan’ın bağımsızlığının 28. yılı
Konuşmaların ardından Kasapoğlu ve Ömüraliyev’in beraber pasta kestiği resepsiyon, misafirlere ikramlarla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kırgızistan’ın bağımsızlığının 28. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2019 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırgızistan’ın bağımsızlığının 28. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı