ANKARA HABERLERİ

KİM’le kimse işsiz kalmayacak

Murat YILMAZ
19.04.2019 - 16:13Son Güncelleme :

Vatandaşlardan kendilerine gelen en çok talebin ‘iş bulma’ konusunda olduğunu belirten Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, belediye bünyesinde kuracakları yazılım sistemi ve Kahramankazan İstihdam Merkezi (KİM) ile binlerce kişiye iş bulmayı amaçladıklarını söyledi.

Murat YILMAZ

İlçedeki fabrika ve işletmelerle iş arayanlar arasında köprü kuracaklarını vurgulayan Başkan Oğuz proje ile ilgili şöyle konuştu:
Kahramankazan’daki istihdam Kahramankazan’a yeter. Kahramankazan’da 3 bin 150 tane fabrika var. Burada 50 bin kişi istihdam ediliyor. Kahramankazan’da nereden bakarsanız bakın iş arayan kişi sayısı maksimum iki bin kişidir. Bununla ilgili bir yazılım hazırladık. Bu yazılımla Kahramankazanlı iş insanları ile bir protokol imzalayacağız. İstihdam merkezimize dahil olmak isteyen fabrikalarımızı belirleyeceğiz ve bilgisayarlarına bu yazılımı kuracağız.
Personel aradıklarında o yazılıma bilgileri girecekler. Biz insanların iş başvurularını ve niteliklerini alacağız. Burada işçi arayanlarla iş arayanları eşleştireceğiz. İnsanlara iş bulma konusunda tek bir şartımız var o da Kahramankazan’da ikamet etmeleri.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden KİM’le kimse işsiz kalmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2019 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KİM’le kimse işsiz kalmayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı