ANKARA HABERLERİ

Kimin ne projesi olduğunu vatandaş takdir edecek

Sedat CENİKLİ
12.02.2019 - 09:06Son Güncelleme :

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’nin kendisi hakkındaki, “Daha bir kitapçık bastırıp da ‘Benim projem şunlar’ diyemedi” sözlerine yanıt verdi.

Sedat CENİKLİ

Ankara Fırıncılar Odası’nın düzenlediği toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yavaş, şunları söyledi:

“Sayın Özhaseki hakkında henüz hiç konuşmadım. Sadece bir iki konuşmasını eleştirdim. Daha seçim kampanyasına başlarken kendisine oy vermeyenleri ‘zillet ittifakı’ diye aşağılayan kendisi. Ben bugüne kadar oy versin, vermesin kimse için böyle bir ifadede bulunmadım. İsteyen millet, isteyen cumhur ittifakına oy verir. Ötekileştirecek bir durum da yok. Tam tersine 2009’dan beri Ankara’da hep kapsayıcı, kucaklayıcı söylemler yaptığım için oy aldım. 6 milyon insan değil mi ki vergi veriyor, biz de hepsini kucaklayacağız. Projelerimizi vatandaş biliyor. Ben Özhaseki’yi açıkçası bu konularda değerlendirmek istemiyorum. Kimin ne projesi olduğunu, kimin ayrıştırıcı olduğunu vatandaş takdir edecek. Onu vatandaşa bırakıyorum.”

BENİM İÇİN FARK ETMEZ

Yavaş, AK Parti’nin Özhaseki’nin adaylığını geri çekeceği ve yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu aday göstereceği iddiasıyla ilgili soruya ise, “Bekleyip göreceğiz. Benim için fark etmez. Ankaralı kararını büyük ölçüde verdi. Bana göre, inşallah Ankara’da bir yönetim değişikliği kesin gibi” diye yanıt verdi.

‘BELEDİYEYİ ÖZHASEKİ İDARE EDİYOR’ İDDİASI: MUSTAFA TUNA’YA İŞLERE KARIŞMA TALİMATI VERİLDİ

Özhaseki’nin, Büyükşehir Belediyesi personeliyle toplantılar düzenlediğini ve Başkan Mustafa Tuna’ya, belediye işlerine karışmaması yönünde bir talimat verildiğini de iddia eden Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Son zamanlarda garip sayılabilecek duyumlar alıyoruz. Sayın Özhaseki, belediyenin genel sekreterini değiştirip, kendi zamanında birlikte çalıştığı ekipten birini atıyor. Daire başkanlarını değiştiriyor. Daire başkanlarının, genel sekreterin katılımıyla belediye personeliyle ilgili özel toplantılar düzenleniyor. Hangi sıfatla bunu yapıyor, ben bunu bilmiyorum. Sayın Özhaseki mesai saatleri içinde belediye personelini nasıl toplar? Sayın Mustafa Tuna’nın da buna yanıt vermesi lazım. Sayın Mustafa Tuna’ya, bundan sonra hiçbir şekilde belediye işlerine karışmaması yönünde bir talimat verildiği yönünde de bir duyum aldık. Gerçekliği var mıdır bilmiyorum ama Sayın Mustafa Tuna’nın bu konuda bir açıklama yapması toplumu rahatlatır diye düşünüyorum. Belediyeyi Özhaseki idare ediyor konumu var. Bu demokrasi açısından ne anlama gelir bakmak lazım. Yani benim belediyenin içine karışıp yönetmek gibi bir imkânım olmazsa, onun da olmaması lazım.”

FIRIN SAYISI YARIYA DÜŞTÜ

Fırıncı esnafının talepleriyle ilgili çalışmalar yapacağını da kaydeden Yavaş, “Kendileri 650 olan fırın sayısının yarıya düştüğünü söylediler. ‘Bu gidişle Ankara’da fırın kalmayacak’ dediler. Biz de belediye olarak yapacaklarımızın notunu aldık. İnşallah 1 Nisan’dan sonra gündeme alacağız” diye konuştu.

Kimin ne projesi olduğunu vatandaş takdir edecek

Yavaş, programın gerçekleştiği salonun yanındaki kıraathaneyi ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin ‘bozkurt’ işaretiyle poz vermesi üzerine Yavaş da ‘bozkurt’ işareti yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kimin ne projesi olduğunu vatandaş takdir edecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2019 tarihinde saat 09 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kimin ne projesi olduğunu vatandaş takdir edecek haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı